• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Wyrok 6 lat pozbawienia wolności dla 48-latka oskarżonego o podżeganie do spalenia domu swojej byłej konkubiny.

Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich skazał na karę 6 lat pozbawienia wolności 48-letniego Arkadiusza M. mieszkańca Złotego Stoku, którego Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich oskarżyła o to, że:

- w marcu 2016 roku obietnicą zapłaty 20.000 złotych nakłaniał inną osobę do pobicia swojej byłej konkubiny i jej siostry,

- w okresie od 7 lutego 2016 roku do 21 marca 2016 roku obietnicą zapłaty 400 złotych oraz groźbą spowodowania obrażeń ciała nakłaniał Huberta D. do podpalenia domu i pomieszczeń gospodarczych należących do jego byłej konkubiny,

- spowodował u swojej byłej partnerki lekkich obrażeń ciała oraz wypowiadanie pod jej adresem gróźb karalnych.

 

W tej samej sprawie oskarżeni zostali także trzej inni mieszkańcy Złotego Stoku, którym prokurator zarzucił podpalenie w nocy z 9/10 lutego 2016 roku budynku gospodarczego oraz próbę podpalenia poprzez obrzucenie podpalonymi butelkami z łatwopalną cieczą w dniu 21 marca 2016 roku budynku mieszkalnego należącego do byłej partnerki Arkadiusza M.

Również ich, Sąd uznał za winnych zarzucanych aktem oskarżenia czynów i orzekł wobec jednego z nich – 22-latka karę 3 lat pozbawiania wolności, zaś wobec pozostałych dwóch młodocianych sprawców kary pozbawiania wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Świdnicy