• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Areszt tymczasowy dla pijanego sprawcy wypadku drogowego

Sąd Rejonowy w Kłodzku na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kłodzku tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 35-letniego Mateusza J., podejrzanego o spowodowanie w stanie nietrzeźwości w dniu 18 marca 2018 roku w Ołdrzychowicach Kłodzkich wypadku drogowego w wyniku, którego obrażenia ciała odniosło dwóch chłopców w wieku 10 i 13 lat.

Z ustaleń prowadzonego w tej sprawie śledztwa wynika, że Mateusz J. w dniu 18 marca 2018 roku w Ołdrzychowicach Kłodzkich prowadząc w stanie nietrzeźwości samochód osobowy marki Opel zjechał z jezdni i potrącił idących chodnikiem dwóch chłopców w wieku 10 i 13 lat. W wyniku tego zdarzenia jeden z pokrzywdzonych doznał obrażeń ciała skutkujących naruszeniem czynności narządów jego ciała na okres powyżej dni 7, a obrażenia drugiego z pokrzywdzonych realnie zagrażały jego życiu.

Mateusz J. nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych i w chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym prawie 1,4 promila.

Prokurator przedstawił Mateuszowi J. dwa zarzuty, jeden dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, drugi dotyczący spowodowania wypadu drogowego w stanie nietrzeźwości.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mateusz J. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których przedstawił przebieg zdarzenia.

Podejrzanemu za surowszy z zarzucanych mu czynów grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Świdnicy