• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Areszt dla 74-letniego mężczyzny podejrzanego o pedofilie

Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi śledztwo przeciwko 74-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który w okresie od stycznia do kwietnia 2017 roku w Nowej Rudzie dotykał w miejsca intymne dwie dziewczynki w wieku 8 i 12 lat.

          74-letni Kazimierz G. korzystając z gościnności rodziców małoletnich pokrzywdzonych zamieszkiwał z nim przez kilka miesięcy w Nowej Rudzie.

          W tym czasie podejrzany miał wielokrotnie dotykać ośmiolatkę i dwunastolatkę w miejsca intymne. Podejrzany miał grozić dzieciom, że jak o tym komuś powiedzą to zostaną oddane do domu dziecka.   

          W dniu 23 kwietnia 2017 roku Kazimierz G. został zatrzymany. Usłyszał zarzuty dotyczące doprowadzenia małoletnich poniżej 15 roku życia do poddania się innym czynnością seksualnym oraz wpływania groźbą na zeznania świadków.

          Przesłuchany w charakterze podejrzanego  Kazimierz G. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu w zakresie doprowadzania małoletnich do poddania się innym czynnością seksualnym. Nie przyznał się do grożenia dziewczynkom.

          Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Kłodzku w dniu 25 kwietnia 2017 roku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

          Kazimierz G. był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie, w tym dwa razy za tak zwane przestępstwa pedofilskie.

         

 

 

 

Rzecznik Prasowy

                                                                       Prokuratury Okręgowej w Świdnicy