• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Areszt dla 41-letniej mieszkanki Bielawy podejrzanej o usiłowanie podpalenia stacji paliw.

W dniu 19 czerwca 2017 roku Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie zastosował na wniosek Prokuratora Rejonowego w Dzierżoniowie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 41-letniej Ewy G. podejrzanej o usiłowanie sprowadzenia w dniu 15 czerwca 2017 roku w Bielawie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób w postaci eksplozji materiałów wybuchowych i łatwopalnych - gazu i benzyny, poprzez próbę podpalenia stacji paliw.

Z poczynionych w toku prowadzonego śledztwa ustaleń wynika, że Ewa G. najpierw wrzucała zapalone zapałki do boksu z 30 butlami gazowymi, chcąc wywołać eksplozję, jednak zamierzonego celu nie osiągnęła z uwagi na interwencję innej osoby, a następnie rozlała benzynę z dystrybutora i podjęła próbę jej podpalenia zapałkami, jednak zamierzonego celu w postaci eksplozji benzyny nie osiągnęła z uwagi na interwencję osób przebywających w pobliżu.

Ewa G. usłyszała także zarzuty popełnienia trzech innych występków w okresie od maja do czerwca 2017 roku, dwa z nich dotyczą gróźb karalnych, a jeden zniszczenia mienia w postaci uszkodzenia samochodu.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej wyżej wymieniona przyznała się do popełnienia czynu dotyczącego próby wysadzenia stacji benzynowej, nie  przyznała się natomiast do popełnienia  pozostałych trzech czynów.  W złożonych wyjaśnieniach nie potrafiła racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.

Podejrzanej za najcięższy z zarzucanych jej czynów grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.