• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Areszt dla 18-latka podejrzanego o potrójne zabójstwo

Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich uwzględniał wniosek Prokuratora Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy 18-letniego Marcela C.

            Wyżej wymieniony jest podejrzany o dokonanie w nocy z 8/9 grudnia 2019 roku zabójstwa swoich rodziców i siedmioletniego brata.          

            Do zdarzenia doszło w jednym z domów jednorodzinnych w Ząbkowicach Śląskich. W nocy sprawca zaatakował siekierą swoich rodziców i brata, zadając im w trakcie snu śmiertelne ciosy.

            Marcel C. usłyszał trzy zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z uwagi na motywację zasługująca na szczególne potępienie, w tym, co do zabójstwa rodziców czyny te zostały także zakwalifikowane, jako zabójstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, gdyż po dokonanych czynach Marcel C. zabrał z domu pieniądze w kwocie około 10.000 złotych, które chciał przeznaczyć na ucieczkę z kraju.

            Po dokonanych czynach sprawca upozorował napad rabunkowy na swój dom, następnie starał się zatrzeć ślady zdarzenia próbując spalić i ukryć ubranie, jakie miał na sobie podczas zabójstw oraz siekierę. Po tym wrócił do domu, wyszedł na dach i zawiadomił Policję o napadzie rabunkowym na jego dom.

            Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marcel. C. przyznał się do popełnia wszystkich zarzucanych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał przebieg zdarzenia oraz motywy, jakimi się kierował.

            Motyw działania sprawcy, będzie weryfikowany w toku dalszych czynności procesowych.

 Marcelowi C. za zarzucane czyny grozi kara pozbawienia wolności od lata 12, kara 25 lat pobawienia wolności oraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

 

Rzecznik Prasowy

                                                                                   Prokuratury Okręgowej w Świdnicy