• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Akt oskarżenia przeciwko dwóm funkcjonariuszom Policji

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował do Sądu Rejonowego w Kłodzku akt oskarżenia przeciwko dwóm funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Policji w Kudowie Zdroju o nieumyślne spowodowanie śmierci Marka H. i niedopełnienie obowiązków służbowych.

Do zdarzenia doszło w dniu 23 stycznia 2015 r. w Kudowie Zdroju i Taszowie. Pełniący służbę w patrolu zmotoryzowanym dwaj funkcjonariusze Policji z Komisariatu Policji w Kudowie Zdroju Adrian K. i Jakub S. zatrzymali w celu wytrzeźwienia Marka H., jednakże z czynności tej nie sporządzili protokołu zatrzymania, nadto zatrzymanego zamiast doprowadzić do izby wytrzeźwień, bezprawnie pozostawili w porze nocnej w terenie leśnym z dala od zamieszkałych zabudowań w okolicy miejscowości Taszów. Marek H. znajdował się w tym czasie w stanie nietrzeźwości, a na dworze panowały niekorzystne warunki pogodowe.

Pozostawiony w takim stanie Marek H. zmarł z powodu wyziębienia organizmu.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych obaj funkcjonariusze Policji nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i podali swoją wersję wydarzeń.

Obu oskarżonym za zarzucany czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

                                                                                  

                                                                                               Rzecznik Prasowy

                                                                                   Prokuratury Okręgowej w Świdnicy